Kozmodermo Slide Show

Aşırı terleme: İşte beklenen bunaltıcı sıcaklar nihayet kapımızda... Güneş ışınları tüm yoğunluğu ile, sadece yeryüzünü ısıtmakla kalmıyor, bizleri de sıkı bir şekilde terletiyor.
Detaylar içn tıklayınız.

Ayak sorunları: Ömrümüz boyunca ağırlığımızı çekmeye mahkum, genelde gün boyu havasız bıraktığımız, küçük ayakkabılara tıkıştırıp sıkıştırdığımız, topuklarına sivri çiviler misali yüksek ökçeler dayadığımız çileli ayaklarımız...
Detaylar için tıklayınız.

Bacak sorunları: Bacaklar kadınlar için estetik açıdan önemli olduğu kadar, sağlık açısından da önem taşırlar.
Detaylar için tıklayınız.

Bebek cildi: Bebeklerin yumuşacık, ipeksi ciltleri çoğumuzu cezbeder. Ama bu benzersiz ciltlerin bir o kadar da hassas, yani kolay incinir olduğuna dikkat çekmek gerekir.
Detaylar için tıklayınız.

Cilt lekeleri: Derideki melanosit denen hücrelerden salgılanan melanin pigmenti, bizim cilt rengimizi belirler. Melanin pigmenti, esmerlerde yoğun olarak deride bulunurken, beyaz tenli İskandinav Irkı'nda deride neredeyse hiç melanin pigmenti bulunmaz.
Detaylar için tıklayınız.

Güneşten koruyucular: Güneşin o tatlı sıcaklığı kemiklerimizi ısıtacak; tenimiz biraz pembeleşecek önce; sonra çekici bir bronzluk saracak vücudumuzu… İyi güzel de “güneş ışınları” son yıllarda hiç de iyi ve faydalı etkileri ile gündemde değil. Neden acaba?
Detaylar için tıklayınız.

İstenmeyen kıllar: Kadınlar tüm vücutlarında, saçları hariç, tüylerinden bile rahatsız olurken; bir çok erkek, özellikle yaz aylarında rahat denize girebilmek için; göğüs ve sırtlarındaki kılları yok etmeye yönelik farklı yöntemlere başvurmaktadır.
Detaylar için tıklayınız.

Kellik: Kellik, tıpta " Androgenetik Alopesi " olarak adlandırılır. Alopesi, saçların kaybı ile sonuçlanabilen  saç incelmesidir. Androgen denen erkek hormonu ve genetik faktörler dökülmeyi etkilemekle birlikte, bu tip dökülmenin nedeni tam olarak bilinmemektedir.
Detaylar için tıklayınız.

Meme sağlığı: Meme gelişimi genç kızlarda, ergenliğe geçişin ilk belirtilerindendir.
Detaylar için tıklayınız.

Nemlendiriciler: Kuru derinin yağ oranı düşüktür ve bu nedenle hassastır. Kuru cildin nem tutma özelliği olmadığından deri kuru görünür.
Detaylar için tıklayınız.

Sağlıklı saçlar: İster kadın, ister erkek olsun, saçlarımız her birimiz için dış görünümümüzü oluşturan en önemli unsurlarındandır.
Detaylar için tıklayınız.

Selülit: Soğuk kış günlerinin mahmurluğu... Keyifli bir roman elinizde... Közlenmiş kestaneler de pek lezzetli... Ya mısır cipslerine ne demeli?
Detaylar için tıklayınız.

Sivilce: Sivilce; tıkalı gözenekler (siyah ve beyaz noktalar), kırmızı kabarcıklar, iltihaplı kabarıklıklar, derinin derin tabakalarında kistlerle seyreden bir hastalıktır. Hastalık genellikle yüz, boyun, göğüs, sırt, omuzlar ve hatta kolların üst bölgesinde görülür.
Detaylar için tıklayınız.

Tırnak bakımı: Bakımlı tırnaklar, sadece ellerimizde değil, ayaklarımızda da ayrıcalıklı bir görüntü yaratarak; hem hijyen, temizlik ve tazelik hissi verir, hem de vücudumuzda zarif ve estetik doğal bir aksesuar görevi görür.
Detaylar için tıklayınız.

Geri Dön