Kozmodermo 2011 Şubat Bülteni

"Kozmodermo 2011 Şubat Bülteni" Sponsorluğunu üstlenen Cilthastaliklari.com'a teşekkür ederiz.

Kozmodermo.com aylık bültenlerine devam ediyor. Bültenlerimiz sayesinde; hem kozmetik konularında son trendleri, hem de sitemizdeki promosyon ve hediye kampanyalardan ilk siz haber alacaksınız. Kozmodermo' dan sevgilerle...

Kışın Kuruyan Dudaklarımızdaki Çatlaklar
Dudak çatlakları; aynen "kuru cilt" problemi gibi; kış mevsiminde soğuk veya kuru rüzgarlı havalarda sıkça yaşanan bir sorundur. Bazı kişilerde, öylesine ileri safhalara ulaşır ki; bunlar için yemek, gülmek hatta konuşmak bile acı verici bir duruma dönüşebilir.
Detaylar için tıklayınız.

Parfüm ve Tarihçesi
Parfüm, sözcüğü aslen Fransızca olup, terminolojiye 16. yüzyıll başlarında geçmiştir.İlk olarak, buhur başta olmak üzere tütsü yapılan maddeleri ifade etmekteyken, 17. yüzyıl başlarında bu anki anlamını kazanmıştır.
Detaylar için tıklayınız.

Tırnak Sorunları ve Nedenleri
Tırnağın en önemli fonksiyonu koruma fonksiyonudur. Tırnak problemleri oldukça sıktır. Sedef ve egzema gibi hastalıklarda, travma sonrasında, ilaçların yan etkisi olarak ve bazı cilt hastalıklarında tırnaklarda değişiklikler görülür.
Detaylar için tıklayınız.

Yağlı Cilt Sorunu
Cilt üzerindeki yağ (sebum); lipitler (yüzeydeki hücrelerden kaynaklanır), ter ve çevresel materyallerden oluşur.Sebum yağ bezlerinden üretilir. Tüm vücut yüzeyinde bulunan sebum, el ve ayak derisinde daha az, avuç içi ve ayak tabanlarında ise hiç yoktur.
Detaylar için tıklayınız.

 


Üye ol | Hakkımızda | Yasal Bilgiler

Eğer herhangi bir sorunuz olursa, info@kozmodermo.com' a mail atabilirsiniz. Teşekkür ederiz. Ana Sayfa: www.kozmodermo.com Copyright © 2010 - Dr. Şafak Metekoğlu - Dr. Canan Kozan Poyraz - Tüm hakları saklıdır.

Geri Dön